FAQ

Często zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Możesz zastanawiać się nad tym, gdzie chciałabyś spędzić czas na sesji fotograficznej.  I ktoś obok może Ci dawać cenne wskazówki. Tą osoba obok mogę nawet być ja. Znam się na temacie i byłam w różnych miejscach, i miałam różne uczucia w stosunku do tych miejsc. Po sesji również będziesz mogła dawać cenne wskazówki innym osobom. Więcej

Jak sie ubrać na sesje?

Ja zawsze miałam z tym trudności. Postanowiłam znaleźć stylistkę godną zaufania by mi doradziła w czym jest mi dobrze. Jej odpowiedź była, – w tym w czym czujesz się dobrze. W czasie kwarantanny związanej z COVID-19 Julia zaczęła prowadzić szkolenia online, w czasie których były zadania domowe, gdzie mogłam nauczyć się jak doradzać i tym będę dzielić się tu.

Jak przygotowac sie do sesji fotograficznej?

Pierwsze co przyhodzi mi na myśl, o dobrze sie wyspać. Zjęść ulubione sniadanie. Poukładać do samochodu rzeczy, ktore były przygotowane na sesje kilka dni wcześniej i w dobrym nastroju wyruszyc w nową podroż na spotkanie z fotografem. Chyba, że spotkanie z fotografem zaplanowałaś u sibie w domu. To kilka dni wcześniej można posprzątać, a w czasie czekania na nowego gościa w Twoim domu, możesz włączyć łagodną muzyke …

W jakim terminie przed sesją umawiać się?

Sesje bywają różne. Niektóre planujemy z dnia na dzień, naprzykład, bo firma poprosiła zdjęcie portretowe na stronę, lub planujesz wyjazd na konferencje i potrzebujesz zdjęcie profilowe. Sesje ciążowe planujemy z wyprzedzeniem o kilka miesięcy, a dokładny termin omawiamy ok 2 tygodni przed sesją. Latem weekendy szybciej się rezerwują, lecz w tygodniu prościej jest znaleźć termin.

Kiedy i w jakiej formie otrzymam materiał?

Gdy spootykamy się na sesji, to już wtedy podpisujemy umowę, w której będą wpisane terminy, w ktorych wszystkie materiały powinny już do Ciebie dotrzeć i w jakich ilościach. Staram się oddawać zdjęcia z sesji do dwóch miesięcy. Album do miesiąca czasu po zatwierdzeniu jego projektu w programie.

List do męża, ktory nie lubi sesji fotograficznych

Zbyt często czuję od Was, że maż przywiezie mnie na sesje i będzie gdzieś obok. Nie lubi sie fotografować. Jeżeli, to będzie indywidualna sesja portretowa, to nie będzie nikomu przeszkadzać.  Ale gdy będzie to sesja ciążowa, to szkoda by w pamięci rodziny była matka w ciąży bez partnera.